Hledaný chlapík přistoupil k muži na ulici a představil se jako policista. Místo služebního průkazu ale vytáhl mobilní telefon a na displeji mu ukázal fotografii jeho dcery, jak vychází ze školy. "Po poškozeném pak chtěl, aby nevypovídal proti určitým osobám v případu, který je právě u soudu. Jinak by se mohlo něco stát jeho dceři nebo by mohl přijít ruku. Následně podezřelý odešel pryč," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Za trestný čin vydírání v případě dopadení a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. "Jestliže muže podle identikitu nebo popisu poznáváte, kontaktujte linku 158," požádal Daněk o spolupráci veřejnost.

V rámci prověřování případu kriminalisté sestavili idenetikit podezřelého, který je výstižný z 80 procent. Měl by být ve věku okolo 35 let,  štíhlé sportovní svalnaté postavy. Vysoký je přibližně 200 cm a má šlachovitý vysportovaný obličej. Muž měl zlomený nos, světlou opálenou pleť a dlouhé prsty na rukou. Na pažích měl tetování a hovořil česky bez přízvuku. Na sobě měl tmavě modré nebo černé krátké kalhoty, světle modré tričko a čepici s kšiltem značky Nike.