Reagovala tak na námitky obhajoby ohrazující se proti předpokládané podjatosti přísedícího Petra Blahuše, který se ke kauze vyjádřil prostřednictvím facebooku – přičemž podle obhajoby i další jeho výroky na sociální síti ukazují, že od něho nelze očekávat nestranný přístup. Soudkyně Hrnčířová námitkám vyhověla.

Obžalovaní vinu odmítají

Trojice, jež podle závěrů kriminalistů od konce roku 2014 plánovala útok na vlak převážející vojenský materiál nebo náklad nově vyrobených aut někde mezi stanicemi Praha-Radotín a Beroun (a možná už u železničního mostu na úrovni Malé Chuchle), skutečně před dvěma roky experimentovala s různým složením zápalných materiálů připravovaných z volně dostupných surovin: převážně z benzinu, rostlinného oleje a polystyrenu. Na okraji metropole i v regionu Prahy-západ to dělala za osobní účasti dvou policejních agentů, kteří plnili jasné zadání: infiltrovat se mezi levicové radikály.

Obžalovaní vinu odmítají; trvají na tom, útočit na vlak pomocí zápalných láhví neměli v úmyslu. To, že jejich noví „kamarádi" jsou kriminalisté v utajení, prý dokázali poznat – rozhodli se ale předstírat, že agenty neodhalili. Hájí se tím, že naoko přistoupili na jejich hru, aby zjistili, jak daleko jsou policisté ve svém ponoukání ke žhářskému útoku ochotni zajít.