Komárek se včera hájil tím, že jednal ve veřejném zájmu. Podmíněný trest navrhoval i žalobce Pavel Prygl, Komárkův obhájce naopak žádal zproštění. Proti rozsudku se Komárek na místě odvolal, bude se jím tedy ještě zabývat nadřízený soud.
Pokud měl Komárek nějaké podezření, nevyčerpal podle soudkyně Jitky Drábkové všechny zákonné prostředky, které se mu nabízely. Mohl se například obrátit na Vrchní státní zastupitelství, řekla soudkyně. "Zvolil velmi nešťastná způsob," dodala. Informaci o prověřování Tuhého se podle ní dozvěděl v rámci výkonu svého povolání a podle zákona ji proto zveřejnit neměl.
V případě, o kterém Komárek mluvil, šlo o to, že z telefonu, který dříve používali Tuhého blízcí, unikaly informace o vyšetřování údajně zmanipulovaných IT zakázek. Ukázalo se však, že inspekce uvedla do záznamu o zahájení vyšetřování nesprávný směr komunikace a sms naopak přišla na zmíněný telefon. Prošetřování bylo v době, kdy Komárek výrok pronesl, odloženo.
Komárek v loňském roce patřil k hlavním kritikům reorganizace části policie, při které se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a Útvar odhalování korupce a finanční kriminality sloučily do Národní centrály proti organizovanému zločinu.
Kvůli změnám Komárek od sboru odešel. Policii v té době opustil i jeho tehdejší nadřízený a ředitel ÚOOZ Robert Šlachta, který se včera jako svědek Komárka zastal. Oba odchod vysvětlovali tím, že podle nich byla reorganizace účelová.
Tuhý žádá jako náhradu nemajetkové újmy 50.000 korun. Soudu ho s nárokem odkázal na civilní řízení. "Pan poškozený nějakým způsobem poškozen býti mohl, na druhou stranu nemám podklady pro to, jakým způsobem vyčíslit nemajetkovou újmu," dodala Drábková.