„První z mužů je podezřelý, že v sobotu v noci zdemoloval recepci hotelu ve Štupartské ulici. Druhý pro změnu v neděli v noci odcizil obraz, a to z hotelu poblíž náměstí Republiky," shrnul Čihák neobvyklé kauzy, které jsou nyní předmětem policejního šetření.

Rozruch ve Štupartské ulici se odehrál v sobotu krátce po druhé ranní. Z recepce hotelu tam náhodně příchozí mladík udělal kůlničku na dříví – načež se dal na útěk. Nedostal se ale daleko. Už tři minuty po oznámení odhalila podezřelého autohlídka strážníků. Člověka, který odpovídal popisu, našla nedaleko místa činu; v Rybné ulici. Podle Čermákových slov dotyčný nedobrovolně putoval do poničené recepce.

„Podezřelého mladíka strážníci omezili na osobní svobodě a přivedli ho zpět do hotelu, kde si celou věc převzala hlídka Policie ČR k dalšímu šetření," konstatoval Čermák. Ukázalo se, že dotyčný rozbil vázu za padesát tisíc a začal ničit další vybavení kvůli tomu, že byl zklamán a rozhorlen. Měl namířeno do kasina – v hotelu ale příležitost k hazardu nenašel.

Honička za obrazem

Další „hotelový zločin" se objevil bezmála po 24 hodinách. A rovněž v tomto případě, který se dokonce obešel bez volání na tísňovou linku, byl podezřelý dopaden nedaleko místa činu. Bylo to v neděli v půl druhé ráno, kdy si strážníci projíždějící náměstím Republiky všimli strkanice tří mužů před hotelem. Kdo je padouch a kdo ne, bylo zřejmé na první pohled. Jakmile se k místu incidentu přiblížil služební vůz, jeden z mužů se dal na útěk. Zaměstnanec hotelu pak vysvětlil, že jde o zloděje, který uvnitř ukradl obraz. Výtvarné dílo za desetitisíce korun.

I s odcizeným plátnem vyříznutým z rámu prchal mladík do Krádodvorské ulice. Tam obraz odhodil a pokračoval do Jakubské. A to už byl konec honičky. Členové hlídky městské policie ho dostihli a zastavili. Museli ho ale zpacifikovat; vysvětlovat své počínání dotyčný zjevně neměl sebemenší chuť. K tomu, aby zmizel ve tmě, jak zjevně bylo jeho úmyslem, ale nedostal příležitost. Tento muž – údajně jde o uživatele drog – není pro policisty neznámou figurou. Za krádeže byl již v minulosti odsouzen.