Janouškův obhájce potvrdil, že žádost podal 20. listopadu. Janoušek podal i žádost k brněnskému Krajskému soudu o přerušení zbytku trestu, který mu předchozí soud zamítl. Soudce tak přeloží věc k pražskému soudu. Nemůže totiž dvakrát rozhodovat v téže věci. Kromě této žádosti poputuje k do Prahy i Janouškova žádost o odložení výkonu trestu, pokud nebude v jeho případě rozhodnuto. Veškerá rozhodovací pravomoc se tak přesouvá do Prahy.

Přerušení trestu 

Janoušek strávil ve vězení asi rok. Potom měl trest přerušen na rok a tři čtvrtě. Krajský soud v Brně mu přitom žádost o další přerušení trestu zamítl. Mluvčí brněnského soudu Eva Sigmundová uvedla, že podle soudu je prognóza Janouškova zdravotního stavu taková, že nepředpokládá zlepšení natolik, aby odsouzený mohl v dohledné době být schopen vykonat zbytek uloženého trestu odnětí svobody. 

Lobbista v roce 2012 v opilosti v Praze naboural auto vietnamské ženy a z místa nehody ujel. Řidičce se pokusilo ho dohonit na červené, vystoupila před jeho automobil a chtěla s ním celou věc řešit. Janoušek na zelenou sešlápl plyn a ženu srazil. Původně čelil pokusu o vraždu. Nakonec dostal za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky  trest 4,5 vězení.