„Náš klient Roman Janoušek nenastoupil výkon trestu ze závažného důvodu, kterým se dle zákona rozumí zdravotní stav, který vylučuje výkon trestu, pokud hrozí přímé ohrožení života či zdraví odsouzeného," řekl v pondělí Trojan.

Přerušení trestu 

„Náš klient se dlouhodobě nachází v lékařské péči, přičemž v poslední době se jedná o péči akutní. Prostřednictvím právních zástupců komunikuje o svém zdravotním stavu s Vězeňskou službou ČR, která je plně informována o jeho zdravotním stavu," doplnil advokát.

Janoušek byl odsouzen na 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a za řízení pod vlivem návykové látky. Do vězení nastoupil v roce 2014 a zůstal v něm do roku 2016. Trest mu byl opakovaně přerušen. Minulý týden mu Krajský soud v Brně zamítl jeho žádost o další přerušení trestu s tím, že jeho prognóza nepředpokládá zlepšení a jeho situace by se měla řešit žádostí o odpuštění zbytku trestu. O upuštění od zbytku trestu žádá Janoušek u Městského soudu v Praze. Za nenastoupení do vězení mu hrozí stíhání za maření výkonu trestu.