Na tísňovou linku městské policie 156 se v úterý kolem půl osmé večer obrátil mladý muž a požádal o příjezd hlídky do Chodovské ulice. Zde ho měl nožem ohrožovat muž na invalidním vozíku poté, co jej viděl, jak se snaží vniknout do zaparkovaného vozidla a upozornil ho, aby s tím hned přestal.

Na to ale vozíčkář vytáhl svazek klíčů, na kterých měl připevněný nůž a zaútočil na něj. Jakmile zjistil, že jede na místo hlídka městské policie, z místa se vzdálil. Napadený strážníkům ukázal směr, kterým se vydal.

"Když hlídka muže našla, vyzvala ho, aby zastavil. V ten moment agresor změnil směr a prudce se rozjel na strážníka. Výzvu, aby toho zanechal, zcela ignoroval a naopak přitvrdil. Vytáhl z kapsy nůž s délkou čepele kolem 10 cm a razantně se rozmáchl. Nůž nasměřoval přímo do horní oblasti stehen, slabin a břicha," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

V dalším útoku mu zabránilo použití donucovacích prostředků. "Jednačtyřicetiletý agresor byl pro podezření ze spáchání trestného činu omezen na osobní svobodě. Při čekání na příjezd hlídky Policie ČR byl i nadále velmi agresivní a snažil se pohyby nohou strážníky zasáhnout. Na místo byla také přivolána záchranná služba kvůli drobným zraněním útočníka," uzavřela kuriózní případ mluvčí.