Provoz v zařízení nebyl přerušen a nedošlo k evakuaci. Prohlídka proběhla za plného provozu. K určitému omezení došlo jen ohledně vstupu. "Všichni museli přicházet a odcházet vchodem na urgentní příjem, kde byli podrobeni kontrole," řekla Pražskému deníku mluvčí IKEM Markéta Šenkýřová.

Událost potvrdila i mluvčí pražské policie Andrea Zoulová: "Pyrotechnik skutečně žádný nástražný výbušný systém nenašel. Nicméně vzhledem k tomu, že v zařízení odpoledne probíhá akce pro děti, zvýšený dohled a určitá opatření stále zůstávají stále zůstávají v platnosti."

V mezinárodním vlaku v Praze byla nalezena podezřelá bedna, pyrotechnik v ní našel dělový dalekohled.
Bomba ve vlaku z Budapešti? Pražští pyrotechnici našli dělový dalekohled

Mailovou výhrůžku ve znění "Oznamuji ulozeni vybusneho systemu v nemocnici IKEM v Praze. Vybusnina je nastavena k vybuchu dnes odpoledne. Informujte policii," poslal anonym i na adresu různých redakcí. Ke stejné události došlo již minulý týden ve středu. Ani tehdy prohlídka provoz zařízení příliš neomezila a žádná bomba nebyla nalezena.

Podle informací Pražského deníku pisatel odeslal email z adresy nacházející se v kanadském Quebecku, nicméně je pravděpodobné, že se nejedná o jeho reálnou lokaci. "V těchto případech se používá např. technologie anonymizace na principu VPN připojení, která umožní pisateli vystupovat z lokalit po celém světě. Jedná se o obdobný přístup, jako když budete např. na dovolené v Itálii. Šifrovaným VPN se připojíte do firmy a odešlete email. Email následně navenek vypadá, jako kdyby byl odeslaný z firmy z Prahy," prozradil IT specialista Radek Rejfíř.

Žena na letišti v Praze vyhrožovala bombou, Terminál 2 musel být evakuován.
Hrozba bombou na Letišti Praha? Paniku vyvolala jazyková bariéra