Zločineckou dráhu nastoupil v září loňského roku. Od té doby stačil zaútočit osmnáctkrát. Tedy tolik ataků mu zatím policisté prokázali. Scénář přepadení byl podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové takřka vždy totožný.

„Oslovoval předem vytipované seniory před jejich domy či přímo na chodbách. Ptal se na sousedy, na cestu , žádal proplacení úklidových služeb, oznamoval plánovanou rekonstrukci a podobně,“ popsala Zoulová.

V některých případech mu stačilo takovýmto způsobem odvést pozornost a seniora prostě okrást. Z kabelek, tašek a kapes zručně vytahoval peněženky, zatímco mu oslovení lidé radili. Jindy se ale neštítil použít hrubého násilí.

„Odpor obětí okamžitě překonával nejen svou drzostí, ale mnohdy i fyzickým atakem. Jedna z poškozených starších paní například líčila, jak ji násilník neurvale natlačil na schránky v suterénu domu a okradl, jen krátce po té, co nezvaného návštěvníka upozornila na to, že v jejich domě nemá co pohledávat,“ dodala policistka Zoulová.

Nad podobnými případy se pozastaví i otrlí vyšetřovatelé. Skutečnost, že cizinec útočil na starší a bezbranné občany je o to víc zarážející, že zisk z každého jednotlivého přepadení se pohyboval v řádu pouhých stokorun. Za celou svou lupičskou kariéru se na důchodcích obohatil o směšných šest a půl tisíce korun.