Příběh jako z akčního filmu začal v Radlicích, kde šestadvacetiletý mladík ukradl zelenou Hondu Civic, a skončil o několik minut později nedaleko Motola postřelením zloděje.

Poslední rána z policejní pistole totiž nemířila do vzduchu ani na kola, ale na nohy ujíždějícího pachatele. S průstřelem lýtka pravé nohy tak skončil v motolské nemocnici.

Mladého zloděje zahlédl již při vylamování zámku dveří náhodný svědek, který zavolal policii.

„Naše hlídka byla právě poblíž místa krádeže. Policisté začali hledaný vůz pronásledovat. Řidič ale nereagoval na výstražná znamení a svou zběsilou jízdou ohrožoval bezpečnost jiných řidičů na Plzeňské ulici,“ popsal Deníku zásah Jaroslav Knížka, šéf ďáblické pohotovostní motorizované jednotky.

Pirát na útěku ale nečekaně odbočil do slepé ulice. Policejní auto se mu ihned snažilo zatarasit cestu, ovšem pro bezohledného řidiče s pětašedesáti záznamy v trestním rejstříku to nic neznamenalo. Ve slepé uličce se na trávníku namístě otočil a kradeným autem najel na policisty. Strážci zákona proto poprvé použili služební zbraň. Prvních šest výstřelů však zloděje nezastavilo. S prostřílenou karoserií znovu vjel na Plzeňskou ulici a uháněl směrem ven z Prahy.

Nakonec odbočil do málo frekventované ulice na okraji lesoparku Cibulka. „To už naše hlídka musela střílet znovu,“ uvedl Knížka. Padlo dalších osm výstřelů, poslední mířily na nohy zloděje. „Nejdřív jsem si v rozespalosti myslel, že tady zase nějací puberťáci práskají petardy. Jenomže pak jsem viděl z okna policajty, jak tahají člověka z nějakého auta. Byla to mela. Že to byl nebezpečný zloděj? Dobře mu tak,“ řekl Deníku Břetislav Hozner, obyvatel ulice Nad Hliníkem, kde honička skončila.

close zoom_in