Chlapíkovi především policisté kladou za vinu to, že na území hlavního města dlouhodobě obchodoval s kokainem. Ten svým klientům dodával takzvaně na objednávku. Zákazník dal dodavateli vědět o jaké množství má zájem a na jakou adresu ho chce doručit. Vzápětí se dozvěděl, za jak dlouho obchodník drogu přiveze.

Zadržení drogového dealera. | Video: Policie ČR

Hlavním teritoriem mužova obchodování byly oblasti Prahy 1, 3, 7 a 8. V Praze 1 nejvíce obchodoval v okolí různých tanečních klubů, v dalších jiných obvodech byly předmětem jeho zájmu různé bary a další podobné podniky. Nebylo ale výjimkou, že drogu dovezl zákazníkovi přímo domů.

"Kriminalisté prošetřováním zjistili, že obviněný obchodoval se zakázanou látkou minimálně od května roku 2017. A že nebyl ve svém oboru žádný troškař, dokládají konkrétní fakta. Detektivové totiž evidují desítky odběratelů, kteří od něj za tuto dobu koupili stovky gramů kokainu v hodnotě několika stovek tisíc až miliónů korun," uvedl mluvčí pražské polcie Tomáš Hulan.

Dealer však při zadržení nechtěl dát „svou kůži“ lacino. Snažil se kriminalistům ujet, proto došlo ke krátké honičce. Ta záhy skončila v ulici Argentinská, kde policejní vozy dealerovo auto zablokovaly. "Nicméně i tak se nechtěl jednačtyřicetiletý muž kriminalistům podvolit. Proto přišel na řadu důraznější donucovací prostředek, tedy taser. Po jeho použití se už zadržovaný muž přestal kriminalistům vzpouzet a byl odvezen na služebnu," uzavřel Hulan.