Honička jak z akčního filmu se odehrála kolem poledne v úterý v ulicích Prahy 4. V Hviezdoslavově ulicí si policisté a povšimli si motorky, kterou se rozhodli zkontrolovat. Když řidič spatřil policejní vozidlo, situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku.

Policisté pronásledovali motorkáře. Ujížděl jim se zákazem řízení a pod vlivem drog. | Video: Policie ČR

Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu. Řidič dále pokračoval Opatovskou ulicí, kde nejen, že ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale zároveň projel křižovatku na červenou. Při výjezdu z kruhového objezdu do Roztylské ulice ujížděl motorkář vysokou rychlostí v protisměru. V této ulici také příslušníci cizinecké policie vytvořili zátaras. Tomu se však motorkář vyhnul a pokračoval dál.

"V dalším ujíždění mu zabránili až policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří mu nadjeli na kruhovém objezdu v ulici Pod Chodovem. Motorkář se jich lekl a motorku položil na zem. Následně ho policisté za užití donucovacích zpacifikovali. Z důvodu úniku provozních kapalin, přijeli na místo i hasiči," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Důvodů k ujíždění bylo víc

Šetřením policisté zjistili, že chlapík před nimi ujížděl hned z několika důvodů. Do příštího roku má mladík vysloven zákaz řízení a dále řídil pod vlivem drog. Do konfliktu se zákonem za řízení pod vlivem návykové látky se v minulosti již několikrát dostal.

Čtyřiadvacetiletý muž je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů, dojde k naplnění další skutkové podstaty trestného činu obecného ohrožení.

Motorku teď nebude potřebovat

Celý případ pak měl ještě dohru v pátek nad ránem. Policisté byli přivoláni na Chodov, kde dva muži tlačili po ulici motocykl, jehož přední kolo měli položené na koloběžce. Hlídka cizinecké policie dvojici i s motocyklem vypátrala v ulici Ke Svatému Izidoru asi kilometr od místa, kde byl stroj odstavený po úterním pronásledování.

"Oba mladíci se ještě na místě ke krádeži přiznali a uvedli, že po zhlédnutí zveřejněného případu pronásledování motorky v médiích došli k závěru, že ji majitel už nebude potřebovat, protože je ve vězení. Tam ale skončí možná i oni, protože jim nyní za krádež hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.