„Vzhledem k tomu, že se v poslední době ve zdejší lokalitě množily případy odcizení luxusních vozů, měla hlídka pokyn zaměřit se při kontrole právě na ně,“ řekl Deníku mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Řidič BMW řady 7 však pokyny policistů k zastavení nerespektoval a snažil se ujet. „Policisté proto okamžitě zahájili pronásledování tohoto auta, které směřovalo z centra metropole k dálnici D5.

Honička skončila na Rozvadovské spojce

Během pronásledování se řidič snažil policistům jejich činnost jakkoliv znesnadnit, nebo jim v pronásledování přímo zabránit. Proto naboural jedno ze služebních vozidel a v ujíždění pokračoval,“ líčil dramatickou situaci Hulan.

Na ulici Rozvadovská spojka se muži zákona pokusili neposlušného řidiče opětovně zastavit. Ani tentokrát neměl řidič bavoráku v úmyslu pokynů k zastavení uposlechnout a zakročující hlídku se pokusil objet.

Výstřely nejdříve řidiče varovaly

„Vzhledem k neobyčejně surové a agresivní jízdě bezprostředně ohrožující ostatní účastníky silničního provozu zahájili policisté střelbu na auto. Zasáhli jeho přední gumu. Díky tomu řidič nezvládl řízení silného vozu a narazil do sloupu. Střelbu přímo na vozidlo policisté zahájili až po varovných výstřelech do vzduchu a v místě, kde nehrozilo nechtěné zasažení někoho nezúčastněného,“ vysvětlil Hulan.

Po kolizi policisté okamžitě zadrželi osádku vozidla a nestačili se divit. „Tvořily ji čtyři osoby ve věku 16 až 20 let. Za volantem seděl teprve šestnáctiletý mladík. Ten bude obviněn ze spáchání mnoha trestných činů, jako jsou útok na veřejného činitele, řízení vozidla bez řidičského oprávnění nebo neoprávněné užívání cizí věci v souběhu s krádeží,“ uzavřel Hulan.

Přestože je celá věc teprve v šetření, je nanejvýš pravděpodobné, že luxusní BMW povedená čtveřice zrovna odcizila. To potvrdili i experti od BMW, kteří si vozidlo přijeli prohlédnout.