K nicnetušící oběti směřující na tramvaj najednou přistoupil urostlý holohlavý vousáč a beze slov jí přiložil na ústa svou levou ruku. Pravou ji chytil kolem pasu a strhl stranou do přilehlého travnatého pásu, až oba spadli na zem.

"Následně ženu začal osahávat a chtěl ji znásilnit. V tu chvíli se poškozená začala ještě více bránit, křičela a nadávala. Po několika nezdařilých pokusech se jí podařilo útočníka odkopnout. Ten tak upustil od svého záměru a dal se na útěk," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Prošetřováním celého případu zajistili policisté záběry z bezpečnostních kamer ještě před skutkem. Na nich je vidět nejen podezřelého, ale také neznámou ženu v červených krátkých kalhotách a černém tričku, která na začátku videozáznamu podezřelého doprovází a komunikují spolu.

"Proto pátráme nejen po něm, ale také po této ženě, neboť je pravděpodobné, že by mohla znát mužovu totožnost a svým svědectvím dopomoci k objasnění případu. Pokud je poznáváte, kontaktujte linku 158," požádal veřejnost o spolupráci Rybanský.

Celý případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu, za což hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.