K nicnetušící oběti směřující na tramvaj najednou přistoupil urostlý holohlavý vousáč a beze slov jí přiložil na ústa svou levou ruku. Pravou ji chytil kolem pasu a strhl stranou do přilehlého travnatého pásu, až oba spadli na zem.

Zdroj: Policie ČR

"Následně ženu začal osahávat a chtěl ji znásilnit. V tu chvíli se poškozená začala ještě více bránit, křičela a nadávala. Po několika nezdařilých pokusech se jí podařilo útočníka odkopnout. Ten tak upustil od svého záměru a dal se na útěk," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zdroj: Policie ČR

Prošetřováním celého případu zajistili policisté záběry z bezpečnostních kamer ještě před skutkem. Na nich je vidět nejen podezřelého, ale také neznámou ženu v červených krátkých kalhotách a černém tričku, která na začátku videozáznamu podezřelého doprovází a komunikují spolu.

Policisté a hasiči zasahovali u požáru vozidla v Praze 5.
V Praze hořelo auto, policisté zachránili kabelku i okolní vozy

"Proto pátráme nejen po něm, ale také po této ženě, neboť je pravděpodobné, že by mohla znát mužovu totožnost a svým svědectvím dopomoci k objasnění případu. Pokud je poznáváte, kontaktujte linku 158," požádal veřejnost o spolupráci Rybanský.

Celý případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu, za což hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Policejní zásah ve Vysočanech.
Manželský trojúhelník ve Vysočanech. Muž v krvi před domem a dvě ženy v poutech