Cizinka přicestovala do Prahy na vánoční návštěvu za synem. Z nádraží na Smíchově jela do hotelu na Prosek. „Když přestupovala na Palmovce a vyhledávala autobusový spoj v jízdním řádu, tak k ní přišel neznámý muž a nabídl jí pomoc,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk v tiskové zprávě.

Kriminalisté třetího policejního obvodu, kteří na objasnění případu pracují, zajistili kamerové záznamy podezřelého muže z metra, kterak poškozenou ženu doprovází. „Zeptal se jí, kam cestuje a že není problém, aby ji doprovodil až k hotelu, který hledala. S tím žena souhlasila a nechala se metrem a autobusem doprovodit Prosek, odkud pokračovali pěšky přes park u ulice Na Jetelce,“ popsal mluvčí Daněk.

Jenže tam na hranici Vysočan a Proseka se z gentlemana vyklubal zločinec. Muž vytáhl nůž a chtěl po své nové krátké známosti peníze. Žena se obávala o svůj život, tak mu dala několik desítek dolarů, které měla u sebe. Ale tím pachatel neskončil! „Přiložil jí nůž pod krk a na lavičce si vynutil orální sex. Následně z místa činu utekl,“ dodal policejní mluvčí.

Muž se k činu doznal

Policie skrze Daňka prosí o spolupráci veřejnost: „Jestliže muže, který byl snědé pleti, ve věku okolo 40 let, vysoký asi 170 cm a měl silnější postavu, někdo poznává, ať se ozve na linku 158.“ O původu, který je zmíněn v úvodu tohoto článku, mluvil sám podezřelý v rozhovoru s pozdější obětí.

V případě dopadení a odsouzení pachateli za trestný čin loupež a znásilnění hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Vězení je od pondělí trochu blíž. Policisté i na základě podnětů od veřejnosti zjistili, že se jedná o několikrát soudně trestaného osmatřicetiletého muže, který může být ozbrojený a nebezpečný. „Proto před ním varujeme. V minulosti byl odsouzený za násilnou trestnou činnost,“ upozornil policejní mluvčí Daněk.

Hledaný muž by se podle policie pohybovat po Praze, je bez finančních prostředků a před policií se skrývá. „Jestli ho někdo uvidí, ať je obezřetný a ihned volá linku 158,“ sdělil mluvčí pražské policie.

Ve středu dopoledne se ho ve Střelničné ulici v Praze 8 díky oznamovateli, který kriminálníka poznal na fotografii v médích, podařilo policistům z místního oddělení Vysočany dopadnout. „Při výslechu se pak k činu doznal. Nyní s ním budou provedeny standardní úkony trestního řízení a podán podnět na jeho vzetí do vazby,“ uzavřel mluvčí Daněk.