Poznali mladíka, který figuroval v pátrání. „Na 22letého muže vydal totiž soud pro Prahu 6 předběžný souhlas se zadržením," připomněl Daněk. S dodatkem, že policisté zasáhli díky místní a osobní znalosti.

Nikoli dílem náhodného setkání, ale výsledkem sledování se pak stal zásah kriminalistů z oddělení specializujícího se na pátrání po osobách před domem v Nuslích. Na policejní oddělení putoval 19letý mladík, který se nedostavoval k výslechu kvůli podezření z páchání trestné činnosti.

Detektivové téhož oddělení poté v Nuslích zasahovali ještě jednou. Přímo do bytu, kde se schovával, si došli pro 24letého muže, na kterého vydal příkaz k zatčení Obvodní soud pro Prahu 4. Hned dvakrát vyhověli také příkazům k zatčení vydaným Obvodním soudem pro Prahu 10. Vypátrat a zadržet se podařilo 35letého muže a nezávisle na něm rovněž 30letou ženu, která se skrývala v pronajatém bytě v Záběhlicích. „I tomu samozřejmě předcházela detektivní práce, díky které zjistili místo jejího pobytu," podotkl Daněk.

Naposledy spadla klec na ubytovně v oblasti Zahradního Města, kde zasahovali policisté z oddělení hlídkové služby. Zajeli tam „vyzvednout" 39letého muže. Ten nenastoupil do vězení, kde má přemýšlet o spáchaném podvodu. Již na konci května na něho vydal příkaz k dodání do výkonu trestu mostecký soud.