„Sedmadvacetiletá žena se při výslechu k loupeži přiznala; řekla, že tím řešila tíživou životní situaci a svou závislost na automatech a drogách,“ uvedl Daněk. Policejním detektivům vydala oblečení, které měla v době činu na sobě – a také ukázala, kam zahodila použitou plynovou pistoli. Zbraně se zbavila na Jižním Městě na Jižním Městě, kde ji hodila do kanálu. S jejím vylovením pomohli policii hasiči.

Přepadení herny. | Video: Policie ČR

Muž obsluhující ženu surově zmlátil 

Daněk v neděli připomněl, že soud akceptoval návrh na uvalení vazby. „Žena je stíhána pro loupež, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ poznamenal Daněk.
Stejná herna v ulici U Kněžské louky se stala terčem přepadení v krátké době opakovaně. Lupič se tam objevil také necelé dva týdny před tímto skutkem – a rovněž on byl již dopaden a skončil v cele. Zprvu se posadil k baru, půl hodiny upíjel objednané pivo a telefonoval – pak ale náhle přeskočil barový pult a hnul se k šuplíku s penězi. Obsluhující ženu, která se mu postavila do cesty, surově zmlátil: opakovaně ji praštil loktem do obličeje. Surově se k barmance choval i poté, co si přisvojil téměř 20 tisíc korun. Smýkal s ní za vlasy po místnosti a pak ji zavřel na záchodě. Nakonec ještě vytrhl ze zárubní vstupní dveře s otvíráním na dálkové ovládání.

Převoz zadržené. | Video: Policie ČR

Jednalo se o konzumenta drog 

Jako podezřelý byl v hostelu v Praze 9 dopaden díky upozorněním občanů 33letý cizinec, který se při policejním zákroku vzpouzel tak mocně, že ho zpacifikoval teprve třetí výboj taseru. Ukázalo se, že šlo o muže vyhoštěného již před dvěma roky, který často využíval falešné identity.

Také v tomto případě se jedná o konzumenta drog. Kriminalisté dále zjišťují, zda nemá na svědomí další skutky spáchané v zahraničí. „S ohledem na zjištěné poznatky se zaměří hlavně na Slovensko, kde se obviněný také po určitou dobu zdržoval, a na země bývalé Jugoslávie,“ poznamenal k této kauze policista Tomáš Hulan. Připomněl však, že detektivové budou věnovat pozornost všem státům Evropské unie.


Lupičky zůstávají v menšině, převahu mají muži
V celé Praze policisté loni řešili 234 loupeží, objasnit se jim podařilo 57 procent skutků. Ženy jako pachatelky odhalili ve 22 případech. Letos pražská policie zatím eviduje 117 loupeží s objasněností 54 procenta. Ženy jako podezřelé letos detektivové zatýkali v pěti případech.