Skoro to však vypadá, jako by někdo za pomoci zlodějů vybavoval vlastní jednotku pro zásahy u dopravních nehod. Právě takové určení má odcizené vybavení – a jeho využití k jiným účelům si lze představit jen obtížně.

Zlodějská série začala v Berouně v sobotu 2. dubna časně ráno. V době mezi půl druhou a půl čtvrtou neznámí pachatelé vnikli po zničení zámku do garáží hasičské stanice, kde čepicemi zakryli kamery a pak prohledávali zásahová vozidla (ta mají hasiči v garážích odemčená). Kořistí se staly tři kufry s nářadím a další vyprošťovací náčiní, informovala policejní mluvčí Michaela Richterová. „Tímto ale neskončili a přešli do skladu a dílny, kde kameru odklonili za pomoci koštěte. Nicméně v těchto místnostech se jim nejspíš nic nehodilo,“ doplnila.

V Praze se zloději v neděli 3. dubna časně ráno vloupali do hasičské stanice v Jinonicích; v tomto případě vnikli dovnitř oknem. Také odtud si odnesli vybavení zásahových vozidel, uvedl mluvčí policie Jan Rybanský. „Jedná se především o rozpínací kleště, pohonnou jednotku, střihač pedálů a další vybavení,“ upřesnil.

Do třetice neznámí pachatelé řádili v Hořovicích, a to v úterý 5. dubna opět velmi časně ráno: po druhé hodině. Po vylomení zámku dveří vykradli hasičskou cisternu. „Odcizili vyprošťovací zařízení, roztahovač, mini nůžky a dvoumetrovou vysokotlakou hadici,“ vypočetla Richterová.

Praští hasiči vyčíslili škodu na více než tři sta tisíc korun, středočeští předběžně na 150 tisíc.