Ázerbájdžánský podnikatel přišel o život loni 29. června. Jeho zranění si všimli holešovičtí strážníci poté, co umírající muž odpoledne narazil svým mercedesem do odstaveného kamionu v Jateční ulici. Podle obžaloby předtím obchodníka ve slepé části nedaleké ulice Na Maninách napadli Alijev s Apchaidzem, kteří přicestovali do Prahy o den dříve. Parkoviště si prý předem vytipovali jako vhodné místo k vraždě a s mužem si tam telefonicky domluvili obchodní schůzku.

Devětatřicetiletý otec dvou dětí údajně vůbec nestihl vystoupit z vozu, dvě z bodných ran ho zasáhly do srdce. Napadenému se ještě podařilo z místa činu odjet, brzy však ztratil vědomí a havaroval. Zdravotníci se ho déle než hodinu pokoušeli oživit, avšak neúspěšně.

Útěk autobusem

Podle státní zástupkyně Margity Kralické seděli Alijev s Apchaidzem už dvě hodiny po činu v autobuse mířícím do ukrajinského Lvova. Předtím se prý na nádraží na Florenci stihli převléct a část svých věcí tam vyhodili do odpadkového koše.

Apchaidzeho později zadržela ukrajinská policie na základě evropského zatykače a v jeho telefonu údajně našla fotografii oběti. Gruzínec dnes opakovaně zdůraznil, že svolení k prohlédnutí svého zamčeného telefonu tamním policistům nedal. Kralická připustila, že Ukrajina zaslala telefon do ČR až po značném otálení a bez paměťové karty. Gruzíncův obhájce proto nález snímku zpochybňuje.

Motiv činu zatím zůstává nejasný. Podle manželky zavražděného připadá v úvahu buď osobní msta, nebo zločin související s mužovými obchodními aktivitami.