Jeho senát údajně zamítl někdejší návrh Mikyškova obhájce na výslech dalších účastníků loupeží, jichž se gang dopustil. Podle vrchního soudu bylo odůvodnění prvoinstančního soudu neakceptovatelné. Další účastníci prý odmítli vypovídat. Vrchní soud ale trvá na jejich vyslechnutí.

Stejně tak i obhajoba Marcela Mikyšky, který byl již v minulosti odsouzen na pět a půl roku za loupež právě v procesu s berdychovci. Odvolání obhajoby ale směřovalo proti červnovému rozhodnutí pražského městského soudu, jímž poslal Mikyšku na jedenáct let do vězení.

Výpovědi mu prý jen uškodily

Mikyškova právní zástupkyně Lucie Kýčková se domnívá, že nový proces, za předpokladu, že budou vyslechnuti i ostatní účastníci loupeží, by mohl jejímu klientovi dopomoci ke snížení trestu. Výpovědi přepadených podnikatelů a také Mikyškových spolupachatelů Davida Berdycha a Miroslava Houdka mu prý naopak uškodily.

Houdkova výpověď před senátem městského soudu, kde mimo jiné zaznělo, že se s ním Mikyška na loupežích podílel, to jasně dokládá. Jeho výpověď Mikyška rezolutně popírá.

Sám Houdek, jenž byl odsouzen ke dvanáctiletému nepodmíněnému trestu vězení, byl před nedávnem podmínečně propuštěn a v případu figuruje už jen jako svědek.