Organizovaná skupina od června do září tohoto roku kradla v obchodech příruční tašky a to zejména seniorům a přestárlým lidem. Doslova „hyenismu“ se její členové dopouštěli v případech, kde si jako oběť vybírali osoby, které byly méně pohyblivé a používaly chodítko, nebo  invalidní vozík. Celkem kriminalisté zadokumentovali jednačtyřicet případů se škodou přesahující částku půl miliónu korun.

Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté v noci z pondělí na úterý zadrželi celou "povedenou" partičku, a to na různých místech republiky. Všichni členové gangu byli obviněni ze spáchání trestných činů krádež a opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku, za což jim v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Policie hledá dvě ženy podezřelé z okrádání seniorek v obchodech.
VIDEO: Sehraná dvojice. Ženy okrádají stařenky o kabelky, hledá je policie

"V době zadržení bylo pět osob v celostátním pátrání a na jednu z nich byl dokonce vydán Evropský zatýkací rozkaz.  Při prohlídce policisté nalezli větší množství odcizených kabelek, peněženek a dále zbraň a drogy. Za obdobnou trestnou činnost byli všichni již v minulosti trestáni a navíc jsou uživatelé omamných a psychotropních látek," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. 

Neokradli i vás?

Trestní stíhání je se třemi ženami ve věku 23,26 a 26 let vedeno vazebně. Tři muži (27, 31 a 38 let) a další žena (20 let) jsou vyšetřováni na svobodě.

"Kriminalisté se na základě zjištěných skutečností domnívají, že tato skupina má na svědomí více krádeží. Z tohoto důvodů prosí případné další poškozené, aby se ozvali na linku 158 anebo navštívili nejbližší policejní služebnu. Děkujeme," požádala Siřišťová veřejnost o spolupráci.

Policie zadržela podezřelé z mnoha vloupání. Výbava zadržených.
VIDEO: Vloupali se, kam se dalo. Povedená dvojice už je za mřížemi