Muž, žena a další osoba si vyhlídli prostory mycí linky v Praze 9 v brzkých ranních hodinách na konci května. Nejprve se snažili utrhnout jisticí zámky pokladních automatů. „Jejich snaha byla neúspěšná, proto žena vyndala ze své kabelky pákové kleště a zkoušela zámek přeštípnout. Ani tímto způsobem se jí nepodařilo překážku překonat,“ sdělila policejní mluvčí Martina Špryslová.

Muž si nakonec stoupl opodál a vše sledoval. Po několika minutách to trojice vzdala a přesunula se na parkoviště za čerpací stanicí. Podezřelý muž využil nepozornosti spícího řidiče v zaparkovaném vozidle a z místa spolujezdce mu ukradl příruční brašnu i s doklady, hotovostí a platebními kartami, ze kterých se následně pokusil provést platby a vybrat finanční hotovost. Vzápětí se i žena pokusila několikrát použít platební kartu v bankomatech.

„Pražští policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelá trojice zachycena. Pokud je poznáváte, kontaktujte prosím linku 158,“ upozornila Špryslová.

Celý případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření a padělání, za což podezřelým hrozí až pět let za mřížemi.