„Všichni zadržení muži skončili na policejním oddělení a kriminalisté na případu nyní pracují pro podezření ze spáchání trestných činů hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, výtržnictví a ublížení na zdraví," uvedla pro Aktuálně.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Spolucestující se ho nezastali 

K incidentu došlo v tramvaji číslo šest a to mezi zastávkami I.P. Pavlova a Bohemians. Šestatřicetiletý muž cestoval na schůzku s kamarádem a seděl v přední části vozu. "Na I. P. Pavlova přistoupilo asi dvacet mladých mužů, kteří na mě okamžitě začali řvát, že jsem černá huba a špinavej negr. Taky křičeli, že bych se měl vrátit do Afriky a že černoši a Židi by měli jít do plynu," uvedl pro Aktuálně napadený muž. Nikdo ze spolucestujících se ho přitom nezastal.

Někteří z agresorů házeli po muži citron a jeden z útočníků mu vymačkal citron na hlavu. Po chvíli na muže zaútočili pěstí. Na zastávce u stadionu Bohemians muži vystoupili. "Chtěl jsem zavolat policii a sanitku, ale měl jsem vybitý telefon. Když se tramvaj znovu rozjela, zmáčkl jsem tlačítko nouzového zastavení. Řidička se divila, ale musela vidět, že mě napadli. Když jsem ji požádal, aby zavolala policii a sanitku, zeptala se proč," uvedl pro Aktuálně napadený muž.

Poznal sedm útočníků 

Muž utrpěl pohmožděniny a musel vyhledat lékařské ošetření. Přímo v nemocnici si jej vyzvedli policisté, kteří mu na oddělení ukázali fotografie z tribuny olomouckých fanoušků, zda na nich nepozná útočníky. Poznal jich asi sedm a policisté je zadrželi ještě v průběhu zápasu.  

Šestatřicetiletý muž žije v Praze už deset let. Hovoří šesti jazyky a pracuje jako programátor v jedné nadnárodní firmě. „Celou tu dobu jsem se snažil začlenit se do společnosti, dva roky jsem třeba jako dobrovolník učil děti ve školce francouzsky. Teď mám pocit, jako by na tom vůbec nezáleželo. Jsem taky zklamaný, že mi nikdo nepomohl. Odmítla mě i většina lidí, které jsem v tramvaji požádal o svědectví," uvedl pro Aktuálně.cz  napadený muž.