Střetnutí na trávníku předcházela potyčka příznivců kopané před stadionem, kterou museli policisté rozhánět. Osm aktérů konfliktu, mezi nimiž v poměru 7:1 převažovali baníkovci, skončilo na policejní služebně. Neuposlechli výzvy veřejného činitele. Všichni zadržení, podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku, byli ještě během večera propuštěni – ovšem lehčí o pět stokorun. Tolik činila pokuta, kterou všichni vyfasovali ve stejné výši.

Po zápase se již konflikt, který by fandy přivedl na policii, nerozhořel. Na místní oddělení ve Vršovicích policisté předvedli už jen jednoho muže, zadrženého na křižovatce ulic Vršovická a U Slavie pro krádež: fanoušek Baníku sebral příznivci pražského celku klubovou šálu. Ani on tam ale dlouho nepobyl. Poté, co byl sepsán a podepsán záznam o události, mohl odejít. Tentokrát sice bez pokuty, ale v brzké době se jeho počínáním zřejmě bude zabývat soud. Pokud tam věc skutečně skončí, nebude to dlouho trvat. Policisté případ zpracovávají ve zkráceném přípravném řízení.

Se sankcemi v podobě pokut naopak musí počítat další tři osoby, které policisté oznámí správnímu orgánu pro porušení zákona o požární ochraně.