Běsnící zuřivci si nedali pokoj ani ve chvíli, kdy zmlácené a zkopané oběti zůstaly na místě nehybně ležet. Záznamy bezpečnostních kamer ukazují, jak se agresoři vracejí a ztlučené muže opakovaně napadají: bijí je pěstmi, šlapou po nich a tahají je po zemi. Záznamy také naznačují, že na místě se nacházel větší počet nezúčastněných lidí, kteří se snažili před partou útočníků utéct. Mnoho nechybělo k tomu, aby k úrazu přišli i další lidé.

Čtěte také: Muž hlídal dceru přítelkyně. Skončilo to zlomeninou lebky

Na odpor násilníkům se odvážil postavit jediný člověk. Cestující, který se zastal jednoho ze ztučených, který zůstal ležet přímo před soupravou metra. Policisté by uvítali, kdyby se tento pasažér přihlásil jako svědek. Rádi by také hovořili se zmláceným mužem. Zdá se to být to neuvěřitelné, ale je to tak: i po tak brutálním napadení, jakému musel čelit, dokázal tento muž odejít z metra po svých. Druhého zraněného odvážela sanitka. Podle vyjádření lékaře utrpěl zlomeninu v obličejové části, otřes mozku – a také tržné rány a pohmožděniny.

Jednoho z útočníků zadrželi policisté krátce po incidentu poblíž metra. Kdo jsou jeho kumpáni, ale tento podezřelý neprozradil. Obviněn z výtržnictví a pokusu o těžkou újmu na zdraví tak zatím čelí sám; po ostatních agresorech kriminalisté pátrají.

Policejní detektivové uvítají, když se na známou linku 158 ozvou nejen druhý ztlučený muž a cestující, který mu pomohl. Ocení jakékoli postřehy svědků události – a rovněž svědectví lidí, kteří na místě ani nebyli. Někdo totiž určitě poznává podezřelé za zveřejněných záběrech bezpečnostních kamer – a vyšetřovatelům by mohl prozradit jejich totožnost. Nebo se dotyční poznají sami – a rovnou se přihlásí?

close Fotbaloví fandové běsnili v metru. Kdo je pozná? zoom_in