Pražská policie zveřejnila v pondělí videozáznam z kamery v prodejně Tesco Expres u stanice metra Pražského povstání, která zachycuje dění u odkládacího pultu za pokladnou. „Když si muž rovnal nákup do tašky, tak k němu přišli dva muži a chtěli po něm, aby jim koupil flašku, že mají žízeň. To muž odmítl s tím, že takto to nechodí,“ popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Na videu je přitom vidět, že oba agresoři mají v ruce lahve s alkoholem. Pak jeden z útočníků, jenž dorazil zezadu, přetáhl oběti kapuci přes hlavu a natlačil jej na pult tak, aby se nemohl hýbat. „Následně mu rozbil o hlavu žárovku, kterou sebral ze stolu. Druhý z útočníků ho pak kopl a pěstí udeřil do obličeje. Následně oba z prodejny odešli,“ dodal Daněk.

Jelikož poškozený celou věc oznámil, případem se kvůli podezření ze spáchání trestného činu loupež zabývají kriminalisté. Muž totiž zjistil, že mu během napadení ze zadní kapsy zmizela dvoutisícová bankovka. Pravděpodobně kvůli kopancům mu byl poškozen mobilní telefon a vlivem úderu do obličeje přišel o jednu kontaktní čočku.

„Celkově mu tak vznikla škoda téměř čtyři tisíce korun,“ vypočítal mluvčí pražské policie Daněk s tím, že trestní sazba loupeže je až deset let odnětí svobody. „Jestli někdo muže zachycené na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158,“ prosili vyšetřovatelé prostřednictvím Daňka o pomoc i veřejnost.