Pochybný popis násilníka

„Ihned jsmevyslalidoblízkého okolí několikpolicistů, protože časová prodleva od chvíle přepadení po dobu ohlášení byla extrémně malá. To je vždycky velká šance násilníka včas dopadnout,“ řekl Deníku Martin Beránek, šéf zasahujících kriminalistů z osmého pražského obvodu. Zkušení policisté požadovali od přepadeného další dostupné informace, přičemž jeho výpověď ohledně popisu násilníka začala mít povážlivé trhliny. „To už pak takříkajíc kápl božskou a muž se přiznal k fingovanému přepadení. Předtím se opil a svoje osobní věci nemohl najít. Nakonec je měl pohozené právě ve skladu. Tři policisté tak zbytečně ztratili několik hodin svého drahocenného času,“ uzavřel známý kriminalista Beránek.

Na hodnověrnosti svých výpovědí si zřejmě více dávají záležet „přepadenci“ z prvního pražského obvodu. Nechybí slzy a rovněž ani trochu krve. „Dívka pro slzy neviděla na oči. Násilník ji prý zle potloukl. Stěží se údajně ubránila,“ vysvětloval policista Jiří Honys. Vše ale bylo jinak – dívka prohrála svůj rodičovský finanční příděl v automatech. Přepadení si rovněž vymyslela a pro hodnověrnost si nůžkami z manikúry způsobila několik škrábanců. Přiznala se až pod tíhou protichůdných výpovědí.

Je to od začátku roku již pětačtyřicátý případ zbytečného policejního výjezdu a další nebezpečně přibývají. Kriminalisté proto vážně uvažují o legislativním návrhu, aby osoby, které uvedou policii v úmyslný omyl, její náklady za zbytečně vynaloženou aktivitu plně uhradily.