"Na základě důkazů v podobě DNA a přiznání stíhaného muže zjistili, že se různě po Praze 8 a 9 v osmi případech vloupal do vozidel, ze kterých kradl převážně nářadí. Ve zbývajících třech případech odcizil jízdní kola," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Podle jeho slov ale stíhání muže probíhá na svobodě, jelikož soud neakceptoval podnět kriminalistů na jeho vzetí do vazby.

Policisté z Karlína prošetřovali šest případů krádeží, ze kterých je podezřelý jeden a ten samý muž. V několika případech ho zachytily kamery při krádežích jízdních kol, vloupání do střešního nosiče nebo rovnou jeho krádeži. Všechny činy se odehrály mezi koncem července a koncem srpna a celková škoda byla vyčíslena na více než 300 tisíc korun.

Do týdne byl zatčen

Případ byl zveřejněn 18. září a ani ne po týdnu,  sobotu 23. září po poledni se na linku 158 ozval oznamovatel, který uvedl, že v médiích viděl video chlapíka, který je podezřelý z několika krádeží v Karlíně. Podle něj jej poznal a sdělil, že ho právě potkal na ulici U Libeňského pivovaru v Praze 8.

"Na místo proto vyrazily policejní hlídky, které tam skutečně muže našly a zadržely. Dvaadvacetiletý muž skončil na policejním oddělení, kde s ním policisté zahájili trestní stíhání pro trestné činy krádež a poškození cizí věci v souvislosti se zmiňovanými šesti případy," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.