Jak se vše seběhlo, ukazuje záznam bezpečnostních kamer. Uvedla to Hana Jeřábková z ředitelství pražské policie, který v neděli o případu informovala. „Nahrávka z prodejny zachycuje mladou těhotnou ženu předstírající zájem o koupi lamp v zadní části obchodu, zatímco její partner odcizil ze zásuvky pultu prodavačky zlatý náramek," shrnula Jeřábková obsah videa.

Pokud se dvojici podezřelou z krádeže podaří dopadnout a trestný čin jí prokázat u soudu, může být ve hře až dvouleté vězení.

Podezřelá dvojice třicátníků

Policisté předpokládají, že při pátrání po podezřelých by mohly přispět postřehy veřejnosti. Jakékoli podněty k tomuto případu jsou vítány na lince 158 nebo na některé z policejních služeben. Nikoli pouze na místním oddělení na Masarykově nádraží, které se šetřením případu zabývá.

Hledaným podezřelým je česky hovořící zavalitější třicátník; muž bílé pleti, který měří 170 – 175 cm. Na sobě měl světlé kalhoty s kapsami, modrou bundu uvázanou kolem pasu a na hlavě tmavou kšiltovku. Také žena byla ve věku kolem 30 let a mluvila plynně česky. Její popis dále připomíná výšku kolem 160 cm a blonďaté vlasy.