Provinilec zhřešil v neděli nad ránem v Michli. V ulici U Plynárny tam jeho vůz kolem páté hodiny stavěla policejní hlídka, jíž nemohlo uniknout, že se auto spíš potácí, nežli jede. Kličkovalo, vybočovalo do protisměru a několikrát málem vyjelo z vozovky.

Při kontrole bylo na první pohled zřejmé, kolik uhodilo. Na výzvu, aby ukázal doklady, „předložil“ šofér sám sebe: vypotácel se z auta. Taktak že udržel rovnováhu a nesvalil se. Protože to z něj vanulo jako od legendární špiritusky na Zlíchově, policisté ho chtěli podrobit dechové zkoušce. Otázka přitom nezněla, zda se prokáže požití alkoholu, ale kolik dotyčný nadýchá.

Přístroj ale neukázal nic. Řidič byl totiž v takovém stavu, že dechovou zkoušku nezvládl. Když však zazněla výzva, aby se podrobil lékařskému vyšetření ke zjištění vlivu alkoholu nebo jiných návykových látek, pochopil, že jde do tuhého. A začal smlouvat. Nejdříve se snažil policisty přesvědčit, že by to spravila pouze pokuta, pak se členy hlídky pokoušel podplatit. Nabízel jim pět tisíc korun, pokud na vše zapomenou. Nic takového ale příslušníci oddělení hlídkové služby IV. pražského obvodu neměli v úmyslu. Muže zadrželi a předvedli na služebnu.

Tam již podezřelý zvládl i dechovou zkoušku. A přístroj neukázal málo – přes dvě promile. Musel tedy vystřízlivět – a poté mu vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu podplácení. Vyšetřován je prozatím na svobodě.