Poprvé spadla klec v Praze 4 v noci na úterý. Dvě hodiny po půlnoci policisté z pohotovostní motorizované jednotky na ulici 5. května zmerčili auto nahlášené jako kradené. Škoda Fabia zmizela v pondělí v Kostelci nad Černými lesy.

Druhý úlovek pochází z Prahy 4

Uvnitř seděli tři muži a ženu ve věku od 19 do 31 let – a při prohlídce policisté ve voze nalezli přes 50 gramů pervitinu a látky MDMA. Navíc se ukázalo, že za volantem sedí muž bez řidičáku. Kriminalisté posádku podezřívají hned z několika trestných činů – vedle neoprávněného užívání cizí věci také ze dvou deliktů souvisejících s drogami.

Také druhý úlovek pochází z Prahy 4 – o 24 hodin později zasahovali hlídkaři IV. policejního obvodu na Jižní spojce. Vypátrali a zastavili kradený vůz Opel Calibra, který o den dříve zmizel majiteli na Černém Mostě.

Mladík byl pod vlivem pervitinu 

Že jde o kradený vůz, bylo patrné na první pohled: jasnou řečí hovořily rozlomená spínací skříňka a šroubovák použitý k nastartování. „Za volantem seděl 19letý mladík, u kterého policisté provedli test na drogy a zjistili, že je pod vlivem pervitinu.

Nalezené drogy.

Také zjistili, že mu byl koncem loňského roku zadržen řidičský průkaz," konstatoval Daněk. Zatímco auto má být brzy vráceno majiteli, řidiče zřejmě čeká soud. V případě uznání viny může být ve hře až dvouletý pobyt ve vězení.

Čtěte také: Auto z Bratislavy ukradené v Brně dojelo do zákazu v Praze