První útok měl na svědomí 34letý cizinec, který v opilosti naboural v Běhounkově ulici. Nebylo ani divu, že nejprve přejel do protisměru, kde se střetl s jedním autem, a poté ještě narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Měl totiž upito až hanba: nadýchal 2,8 promile.

Alkohol zřejmě ovlivnil také další cizincovo počínání. Při sepisování záznamu o nehodě začal být agresivní a policisty urážel. Na napomenutí reagoval po svém: jednoho z policistů nakopl a ještě se mu snažil dát ránu pěstí do obličeje; policista ale včas uhnul.

V noci na pondělí následoval druhý útok. Tentokrát se jeho terčem nestali dopravní policisté z nehodovky, ale hlídka příslušníků pohotovostní motorizované jednotky. Ta vyjela na Smíchov, kam byla do ulice Za Ženskými domovy přivolána k vloupání do autobusu.

O tom, že pachatel je agresivní, nebylo pochyb. Snažil se napadnout už svědka, který ho přistihl při činu a volal policii. Pak se zloděj ztratil směrem k železniční stanici. Když policisté v okolí nalezli muže odpovídajícímu popisu udanému svědkem, vyzvali ho k prokázání totožnosti. Dotyčný ale místo toto, aby vytáhl doklady, vychrlil příval vulgarit. Nakonec se vrhl na jednoho z policistů, kterého se snažil udeřit pěstí do obličeje.

Oba agresoři, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, byli zadrženi. Pokud jim bude vina prokázána před soudem, hrozí jim až čtyři roky vězení.