Bohumír Ďuričko stane před soudem za vraždu podnikatele Václava Kočky mladšího. Hlavní trestní přelíčení bude podle mluvčího Městského soudu v Praze Petra Kulawiaka zahájeno 6. dubna. Naplánováno je až do 8. dubna.

Rozhodnutí o vazbě

Ďuričko se však dostaví k městskému soudu už 19. února na neveřejné zasedání. „Zde bude soudce rozhodovat o tom, zda zůstane ve vazbě,“ uvedl Kulawiak.

Vazební důvody stále přetrvávají a vzhledem k tomu, že soud před poměrně nedávnou dobou Ďuričkovu žádost o propuštění z vazby zamítl, a naopak vazební důvody rozšířil, dá se předpokládat, že ani tentokrát z vazby propuštěn nebude. „Soud rozhodl o rozšíření důvodů vazby na základě důvodné obavy, že by mohl obviněný svůj čin opakovat. Pokud k propuštění z vazby dojde, bude stíhán na svobodě. Každé tři měsíce má kdokoliv vazebně stíhaný možnost podat proti tomuto faktu stížnost. Rozhodnutí soudu nechci předjímat,“ dodal Kulawiak.

Bohumír Ďuričko stále tvrdí, že jednal v sebeobraně a podle svého obhájce Jana Červenky doufá, že bude obvinění z vraždy zproštěn v plném rozsahu. Naopak právní zástupce rodiny zemřelého Václava Kočky mladšího Josef Lžičař předpokládá, že bude Ďuričko za vraždu odsouzen.