Případ, který policie rozplétá se stal v prosinci roku 2016. Dva muži se vydali na lup do bytu ve Vítkově ulici v Praze 8. Vše probíhalo poměrně hladce. Chvíli sice zápolili s vchodovými dveřmi, ale na první pohled nijak zvlášť podezřele. Dveře do bytu už ovšem jednoduše vylomili. Za nimi objevili mobilní telefon, dva notebooky, kufr a trezor.

Trezor nepřeprali

Rozhodli se odnést si vše. S trezorem, ale daleko nedošli. Upustili ho už na schodišti. Raději ho nechali ležet a utekli. I tak ovšem napáchali škodu za sto tisíc korun. Pádem trezoru poničené schodiště bylo navíc vyčísleno na dalších padesát tisíc.

Kriminalisté se domnívají, že tento případ byl pravděpodobně prvním ze série patnácti podobných vloupání do bytů, kterými se zabývají. Podle stylu provedení by celou sérii mohli mít na svědomí právě muži zachycení na záznamech bezpečnostních kamer.

Policie prošetřuje událost jako podezření ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě dopadení a odsouzení za tyto trestné činy hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.