Ozbrojen plynovou pistolí držel několik hodin coby rukojmí ředitelku pobočky a jednu ze zaměstnankyň. Teď stojí před trestním senátem Městského soudu v Praze a hrozí mu až dvanáct let za mřížemi.

„Nikdy bych ze své vůle nespáchal tak odporný čin. Šlo o život mé ženy a dětí,“ pronesl na svou obhajobu očividně nešťastný a zlomený Krstev. Krátce před tím, než vnikl do banky ho údajně oslovil vyděrač a žádal po něm tři miliony korun. A přesně o tolik si Krstev řekl v bance.

„Lituji všeho. I já jsem ale obětí. Vyhrožovali mi, že když neseženu tři miliony, odnese to moje rodina,“ pokračoval v obhajobě podnikatel, který šestnáctého prosince možná jednal v afektu. To bude ovšem na posouzení znalců z oboru psychologie. Této možné polehčující okolnosti by nahrával další moment z Krstevovy výpovědi. Byl prý sledován a osloven neznámým mužem jen den před nešťastnou událostí, která se zapsala do novodobých dějin českých bankovních loupeží. „Byl jsem u lékaře na vyšetření. Na chodbě mě kdosi oslovil. Žádal převod tří milionů,“ popisoval sled událostí poté, co vyslechl obžalobu. Krajně nepříjemné setkání se mělo opakovat i onoho osudného šestnáctého prosince. „Už tak jsem byl psychicky na dně. On mě ale znovu vyhledal a vytáhl fotografii mé dcery, pohnutě pokračoval Krstev. Podle něj to byl definitivní impulz. Spolykal utišující prostředky a taxíkem odjel rovnou do banky. Na dotaz proč zamířil do pobočky ozbrojen však nedokázal odpovědět.

Jeho prvotním úmyslem zřejmě nebyla loupež. Jak Deník informoval bezprostředně po události, Krstev nejprve vyjednával se zaměstnankyní o poskytnutí úvěru. Ta mu ale nevyhověla. Na místo se mezi tím dostavila i ředitelka pobočky, aby vysvětlila, že nesplňuje podmínky. To bylo jen okamžik před tím, než zoufalý muž vytáhl zbraň. Asi stovka policistů pak zhruba čtyři hodiny obléhali budovu banky. Vyjednavači zaznamenali úspěch už po dvou hodinách, kdy vyšla nezraněna jedna z žen. Další dvě hodiny trvalo vysvobození druhé rukojmí. Ani té Krstev nijak neublížil.

Samotné zatýkání bylo dosti dramatické. Policisté lupiče obelstili. Dohodli se s ním na výměně zbylé rukojmí za jednoho z kriminalistů. Tím odlákali pozornost Krsteva od rukojmí. Místo očekávaného policisty se před dveřmi nečekaně objevila policistka v civilu. Pak zahřměla výbuška a během několika vteřin komando obsadilo pobočku.