Od pátku devátého února prošetřují policisté z místního oddělení Holešovice případ neznámé ženy, která si přisvojila cizí peněženku i s finanční hotovostí a platebními kartami.

Poškozenému muži nedopatřením vypadla z kapsy kabátu peněženka, čehož si na rozdíl od něj povšimla žena stojící opodál. Ačkoli stála ve vzdálenosti několika metrů ve vteřině byla na místě a peněženku ze země přesunula do své kapsy.

Muž v Holešovické tržnici vytrousil peněženku s hotovostí a platebními kartami. | Video: Policie ČR
Podezřelá žena čeká na odchod muže, kterému z kapsy vypadla peněženka. | Video: Policie ČR

Chladnokrevně vydržela stát vedle okradeného dokud si v klidu nezapl kabát a neodešel. Teprve když muž obchod opustil, vydala se pryč i ona. Opačným směrem.

Vzhledem k tomu, že se celá událost odehrála pod bezpečnostními kamerami bylo možné získat nejen přesnou představu o tom co a jak se stalo, ale i podobu bystrozraké ženy.

Ta je nyní podezřelá z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Svým jednáním způsobila majiteli peněženky škodu za bezmála deset tisíc korun.

Policie prosí o pomoc širokou veřejnost. Pokud ženu na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte a něco o ní víte, předejte tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.