O tom, že muž má zákaz řízení strážníci věděli díky tomu, že s ním pár hodin předtím řešili přestupek ve veřejném pořádku a během lustrace se tato informace objevila. Jakmile se řidiče pokusila hlídka zastavit, zrychlil, vjel do protisměru a před autohlídkou ujížděl.

Strážníkům ujížděl muž pod vlivem drog, se zákazem řízení a dítětem v autě. | Video: Městská policie Praha

Po krátké jízdě ale auto zastavil na chodníku. Než strážníci přišli k autu, přesedl si na zadní sedadlo k tříletému synovi, který plakal. V autě se ještě na místě spolujezdce nacházel další muž. Řidič se nakonec strážníkům přiznal, že se jim snažil ujet právě proto, že nemá řidičský průkaz, protože mu byl vysloven zákaz řízení.

"Po celou dobu byl velmi nervózní, roztěkaný, celkově zrychlený a z jeho dechu byl cítit marihuana. Orientační test na drogy ukázal pozitivní hodnoty na amfetamin a metamfetamin. K tomu 28letý muž uvedl, že marihuanu kouřil ráno a před čtyřmi dny si aplikoval pervitin. Test na alkohol byl negativní," informovala mluvčí pražských strážníku Irena Seifertová.

"Na žádost Policie ČR byl řidič převezen na policejní služebnu. O jeho syna se postaral spolujezdec, který ho následně předal matce," doplnila.