Policisté z pohotovostní motorizované jednotky hlídkovali v úterý krátce před pátou odpoledne v Nuselské ulici. Zaujala je projíždějící tmavě modrá Audi A6. Osádku tvořila trojice mladých lidí, která zřejmě ve snaze vypadat nenápadně, urputně odvracela od policistů zrak. 

Pokud se trojice snažila dělat jakoby nic, policisté na to neskočili. Pro začátek stačilo jen otevřít vozidlo a ven se vylinul typický pach marihuany. Následoval orientační test na drogy u devatenáctileté řidičky, který prokázal, že mladá cizinka se na cestu trochu „posilnila”.

Zdroj: Policie ČR

Sportovní tašky plné trávy

Prohlídka vozidla přinesla překvapení v podobě několika sportovních tašek s bezmála dvěma kilogramy sušiny marihuany a dvou sáčků s bílou krystalickou látkou. Více než čtyři sta tisíc v hotovosti, které pocházely z dědictví, jak tvrdil jeden z členů posádky, byly už jen třešničkou na dortu. 

„Všechny tyto věci patřily dvacetiletému spolujezdci, který byl na místě policisty omezen na osobní svobodě,” sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina. „Muž je v současné chvíli obviněn ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až deset let za mřížemi,” dodal mluvčí.