Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si v Chodovské ulici v Praze 4 povšimli fordu, ktery se rozhodli zkontrolovat. Vozidlo zastavili v ulici U Plynárny v Praze 4 a v okamžiku, kdy policisté uviděli řidiče, který ve vozidle seděl, měli jasno, jednalo se o „známou firmu“.

Zdroj: Policie ČR

V minulosti měl totiž několikrát problémy se zákonem. Šlo většinou o majetkovou trestnou činnost, často byl také v pátrání a ještě častěji řídil pod vlivem drog. Lustrací na místě muži zákona zjistili, že řidič má uložených pět zákazů řízení do roku 2023. U muže provedli test na drogy, který byl pozitivní.

"Šestatřicetiletý podezřelý prosil policisty, aby ho pustili, jelikož měl ´za rohem´ domluvenou důležitou schůzku s mužem, který měl přijet v mercedesu," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. „Péjáci“ pojali podezření, že by se mohl setkat s dealerem. Proto okamžitě instruovali další hlídky v okolí, aby pátraly po uvedeném autu. 

Policie hledá násilníky, kteří zbili muže v metru.
VIDEO: Násilníci zkopali a okradli muže v metru, policie je už dopadla

Do pěti minut jiná hlídka policistů z pohotovostní motorizované jednotky vozidlo značky mercedes vypátrala v Moskevské ulici v Praze 10, kde bylo zaparkované. Za volantem v tu dobu seděl jednačtyřicetiletý cizinec, kterého policisté zkontrolovali.

Pes vše vyřešil

Jelikož se v době kontroly choval nervózně, pojali policisté podezření, že by se ve vozidle mohly opravdu nacházet omamné a psychotropní látky. Z tohoto důvodu si na místo zavolali služebního psa na vyhledávání drog, který označil hned několik míst, kde se nacházely.

"Následnou prohlídkou vozidla kriminalisté nalezli více než sto gramů heroinu, třicet gramů pervitinu a několik desítek tisíc korun. Dalším šetřením zjistili, že během posledního roku prodal minimálně jednomu člověku více než 800 gramů heroinu," doplnila mluvčí.

Zadržený muž.
VIDEO: Podívej, co mám! Opilý muž se taxikáři chlubil zbraní, pak z ní vystřelil

Jednačtyřicetiletý dealer drog je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Cizinec je v současné chvíli umístěný ve vazbě.

Šestatřicetiletý řidič Fordu byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Dále se bude zodpovídat i z jízdy pod vlivem drog. Jeho stíhání je vedeno na svobodě.

Centrální operační středisko Městské policie Praha v jejím sídle v Korunní ulici, kde strážníci vyřizují telefonáty na tísňovou linku 156.
„Zlomyslné volání“ strážníkům. Potřebuju felaci, opakoval muž 27krát za hodinu