Byla to ve čtvrtek odpoledne vskutku dramatická automobilová honička v ulicích metropole. Motorizovaná hlídka městské policie si v Libušské ulici všimla, že starší karavan jede „značně nestandardně“ a že jeho řidič není připoutaný. Vůz kličkoval po silnici, proto budil muž za volantem dojem, že by mohl být pod vlivem alkoholu či drog.

Strážníci se proto rozhodli, že podezřelého muže v karavanu zastaví a zkontrolují, případně podrobí testu na přítomnost alkoholu a omamných či psychotropních látek v těle. „Řidič však na pokyn k zastavení nereagoval, sešlápl plynový pedál a zběsilou jízdou se snažil ujet směrem na Jižní spojku. Přitom projížděl jednosměrné ulice v protisměru, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a dokonce naboural do dopravního značení a svodidel. Při nebezpečném předjíždění navíc došlo ke střetu s osobním automobilem,“ uvedl mluvčí městské policie Jan Čihák.

Na videu z policejního vozu je skutečně vidět hodně nebezpečné počínání zdrogovaného řidiče, který absolutně nerespektoval značky a s obytným vozem projížděl úzkými jednosměrkami ve vysoké rychlosti. Velmi těsně se pak vyhýbal třeba autobusům MHD. Podle Týdeníku policie během honičky postupně naboural tři auta.

Řidič nakonec vjel do „pasti“ v ulici 5. května, kde se dostal do kolony a jízdu ukončil nárazem do svodidel. „Poté vyskočil z vozidla a pokusil se před strážníky utéct do křoví. Hlídka ho po krátkém pronásledování dostihla a za použití donucovacích prostředků mu přiložila služební pouta. Ve vozidle však nebyl mladík sám,“ prozradil mluvčí strážníků Čihák. Za volant se totiž přesunula spolujezdkyně a pokusila se s nabouraným vozidlem ujet pryč. Proto pak policisté nasadili „náramky“ na ruku i jí.

Na místo dorazily posily a zadržený muž se podrobil konečně testům na přítomnost alkoholu a drog. První z testů sice vyšel s negativním výsledkem, ale druhý byl pozitivní a prokázal užití pervitinu. Kromě toho, že fetoval, neměl ani řidičský průkaz. Policie navíc zjistila, že registrační značky na karavanu pocházejí z jiného vozidla. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu řeší státní policie, vyšetřovat se budou i způsobené dopravní nehody.