„Jde o obvinění mimořádně závažné. Případ je teprve na samém začátku vyšetřování a o vině budou rozhodovat soudy,“ prohlásil Bureš. Zároveň uvedl, že státní zástupci zatím nepodali dovolání proti žádnému z podezřelých rozsudků, o jejichž ovlivnění se píše v obvinění, a nebyly tak přezkoumány Nejvyšším soudem. „Když jsem si ta rozhodnutí četl, tak jsem tam nenalezl jedinou nepřesvědčivou větu, která by mě vedla k otázce, proč tak ten soud rozhodl,“ řekl.

Potvrdil, že je zapotřebí vydat rozhodnutí o pozastavení výkonu Elischerovy funkce. „Na včerejší schůzce jsem doporučil panu ministrovi Pelikánovi, aby pozastavení neodkladně vydal,“ prohlásil. Jaroslav Bureš považuje celou  kauzu za selhání jednotlivce: „Neměl jsem vůbec žádné indicie, že by se mohlo něco takového dít. Systémově takovému pochybení nejde zabránit.“

Spolu s Elischerem čelí obvinění dalších pět lidí, u kterých státní zástupci také navrhli, aby je soud poslal do vazby. Žalobce Vladimír Pazourek, který na kauzu dohlíží, novinářům sdělil, že jeho návrhu bylo zatím vyhověno u jednoho z nich. Elischerovi hrozí až 12 let vězení za přijímání úplatků, zneužití pravomoci úřední osoby a nadržování. Trestnou činnost páchal soudce podle vyšetřovatelů nejméně od května 2016. Údajně přijal úplatek od vietnamské skupiny, kterou soudil v drogové kauze.