Hlídka po příjezdu na místo činu sice našla jen čerstvé malůvky, ale žádného pachatele – úspěšné však bylo pátrání v okolí. „V ulici Flájská hlídka zahlédla dva muže, z nichž jeden nesl složku na výkresy a druhý igelitovou tašku. Ten měl na rukách natažené přiléhavé pracovní rukavice," připomněla Irena Seifertová z centrály městské policie.

Oběma podezřelým nakonec nezbylo než se přiznat – našly se totižu nich nejen spreje, ale také šablony určené pro stříkání právě těch motivů, které na fasádě ještě nestačily zaschnout.

Už ve středu se podařilo dopadnout jiného sprejera – a to rovněž na Praze 10. A stejně jako v pátek díky přispění svědka telefonujícího na linku 156. Ten čmárání na dům v ulici Za Návsí nejenom sledoval, ale dokonce stačil pořídit důkazy. Sprejerovy rejdy totiž natočil videokamerou. Autora černého nápisu o rozměru metr krát metr tak nebylo složité najít – strážníci měli jasno podle oblečení i celkového zevnějšku. Dopadenému muži pak nebylo než přiznat barvu: ano, skutečněje oním mužem s černým sprejem ze svědkova videa.

Všichni dopadení sprejeři se nyní zpovídají ze spáchání trestného činu.