Jeden z činů byl podle jejích slov dosti kuriózní. Bylo úterý 12. srpna, když se servírka jedné z restaurací rozhodla seknout s prací a odejít uprostřed směny. Toho, že podnik opustila i s kasírtaškou, si ale všiml manažer. Ženu našel v autě před provozovnou, kde společně se svým manželem přepočítávala peníze.

Na výzvu, aby se vrátila dovnitř, odevzdala tržbu a počkala na podepsanou výpověď, reagovali oba životní partneři: žena sice šéfovi peněženku předala, její muž ale provozního praštil zezadu do hlavy - a v následné šarvátce mu způsobil mnohočetná zranění. Dvojice pak utekla - i se šrajtoflí. Manželé podezřelí z loupeže pak byli zadrženi 19. srpna.

Právě toho dne se stala druhá z loupeží - a také měla souvislost s restaurací. Bylo to odpoledne, kdy 29letá žena seděla se svým známým v jednom z podniků v Jankovcově ulici v Holešovicích. Žena pak zaplatila útratu a odešla - její společník ale nepřehlédl množství bankovek, které měla u sebe.

„Kamarád" se proto vydal za ní, srazil ji na zem úderem do hlavy, prošacoval jí kapsy a peníze sebral. Násilníka ale žena poznala. Čtyřiačtyřice­tiletého muže ze Slovenska se pak podařilo zadržet ještě týž den večer. Doslova „za pět minut dvanáct", připomněla ve čtvrtek Jeřábková. „Pachatel totiž právě nastupoval do autobusu, který mířil na Slovensko," vysvětlila.