Na stanici metra Střížkov si totiž policisté všimli podezřelé dvojice, mladíka a slečny, které se rozhodli zkontrolovat. A - trefa to byla dvojnásobná. Devatenáctiletý muž byl hledán proto, aby ho policisté mohli vyslechnout, 16letá slečna pak byla od 30. července na útěku z výchovného ústavu.

Už na první pohled měli policisté jasno v Mezilesní ulici na Lhotce v Praze 4. Tam hned poznali muže odpovídajícího popisu hledané osoby. Při prohlídce, zda 26letý muž není ozbrojen - zbraň u sebe neměl žádnou - našli policisté plastový pytlíček se dvěma gramy krystalické látky. Podle všeho s pervitinem.

Počtvrté spadla klec na Plzeňské ulici, kde si hlídka v pondělí dopoledne všimla podezřelého muže. Ouha - kontrola nedopadla dobře. Občanský průkaz, který dotyčný předložil, byl totiž již před třemi roky nahlášen jako kradený.

Třiatřicetiletý muž přitom moc dobře věděl, proč se vydává za někoho jiného. Vyhýbal se totiž nástupu do vězení. Po ověření jeho pravé totožnosti putoval rovnou do ruzyňské věznice.