O pátečním dopadení samozvaného výtvarníka informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová v sobotu, kdy vyšetřovatel zahájil trestní řízení pro přečin poškození cizí věci. Upozornění na čmáraly poškozující vlakovou soupravu odstavenou poblíž Masarykova nádraží ihned vyjela prověřit hlídka policistů z Karlína. Pachatele spatřila ještě při činu.

„Na trati vedoucí nad ulicí Pernerova uviděla čtveřici mladých mužů, kteří spreji malovali po vagonech. Po spatření policejní hlídky sprejeři barvy zahodili a rozutekli se," konstatovala Zoulová. Pokud - a zdá se to pravděpodobné - sprejeři utíkající všemi uplatnili taktiku vyjádřenou slovy „všechny nás nedostanou", lze říci, že jejich úspěšnost vyjadřuje skóre 3:1.

Po krátkém pronásledování se jednoho z uprchlíků podařilo dohonit - a s použitím síly i zadržet. Šestadvacetiletý muž se k podílu na čmárání po vagonech přiznal - odmítl ale prozradit kriminalistům své komplice.

Tím pádem bere na sebe odpovědnost i za malůvky, které vytvořili jeho kumpáni, naznačila Zoulová. „S největší pravděpodobností tak bude muset uhradit způsobenou škodu sám," konstatovala s dodatkem, že podle předběžných odhadů jde o částku vyčíslenou na 24 tisíc korun. Ta byla předběžně odhadnuta na 24 tisíc korun.