Senát se zabýval tím, zda je po vyřešení první kárné žaloby nadále nutné, aby Králová zůstávala mimo pracoviště. Nakonec dospěl k závěru, že Králová "s nikoliv nevýznamnou pravděpodobností" může být v druhém kárném řízení natrvalo zbavena taláru, a proto je dočasné opatření stále aktuální.

"Rozhodnutí ministra spravedlnosti je proto i nadále nedotčeno a dočasné zproštění soudkyně Králové její funkce trvá," uvedl pro České noviny předseda kárného senátu Karel Šimka. Jednání o Vávrově žalobě svolal kárný senát na 11. dubna.

Na základě Pelikánovy žaloby senát snížil Králové na jeden rok o 15 procent za pochybení v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Chybovala v přístupu ke svědecké výpovědi někdejšího premiéra Petra Nečase (ODS), přiměřeně nereagovala na její rozpory s dalšími vyjádřeními bývalého předsedy vlády.

Pelikán požadoval úplné odvolání soudkyně z funkce. Králové vyčítal i další chyby. Kárný senát ale nedal žalobě za pravdu v plném rozsahu, a proto uložil mírnější postih v podobě srážek z platu.

Odvolání Králové, která působila u Obvodního soudu pro Prahu 1, žádá ve své žalobě i Vávra. Vyčítá Králové změny názorů na zákonnost odposlechů v kauze "trafik" pro poslance ODS, uvedly České noviny.