Janoušek se tehdy soudu neobjevil – prý kvůli zdravotním komplikacím, konkrétně neurologickým potížím. Jeho advokát Lukáš Trojan se snažil argumentovat lékařskými posudky hovořící mimo jiné o hematomu na mozku, o návazných problémech se zrakem – a také o závislosti na alkoholu. Stanoviska oborníků z různých oborů – neurochirurgie, očního lékařství i psychiatrie – však podle slov předsedy senátu Tomáše Kubovce nepřinesly nové skutečnosti nebo důkazy, které by mohly zvrátit původní rozhodnutí.
Zamítavý výrok soudu se stává pravomocný
K argumentům, které nyní vedly vrchní soud k potvrzení zamítavého stanoviska, se Fořt blíže nevyjádřil. Vysvětlil, že nejprve s nimi musí být seznámeni účastníci řízení – a usnesení ještě nebylo rozesláno. Podle všeho ovšem vrchní soud přitakal Kubovcovým argumentům – a pokud k nim měl námitky, nemohly být natolik závažné, aby verdikt městského soudu bylo třeba měnit.
Rozhodnutím vrchního soudu se zamítavý výrok z loňského října stává pravomocný. Odsouzenému ovšem nic nebrání v tom, aby zkusil podat další žádost, v níž bude argumentovat předložením nových argumentů.
Čtěte také: Dopravní znalec lobbisty Janouška půjde k soudu