V rámci dohledu na přechod pro chodce nedaleko základní školy v Hornoměcholupské ulici u hlídky strážníků zastavilo černé vozidlo, jehož řidič stáhl okénko a začal na strážníky křičet: „Vy buzeranti, co tady děláte!“. Z okénka se navíc vyvanul silný zápach charakteristický pro marihuanu. Pak šlápl na plyn a odjel.

Zdroj: Youtube

"Strážníci okamžitě sedli do vozidla a za pomoci majáků řidiče o pár ulic dál dojeli a zastavili. Provedený orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal pozitivní výsledek, proto byl čtyřiadvacetiletý muž omezen na osobní svobodě a předán přivolané hlídce Policie ČR," informovala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

V ten samý den, jen o 12 hodin později, si v Novodvorské ulici hlídka městské policie všimla projíždějícího vozidla, jemuž nesvítilo jedno světlo. Po jeho zastavení se řidič ihned přiznal, že u sebe nemá žádné doklady a nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Poskytl však nezbytnou součinnost k ověření totožnosti.

"Přestože osmadvacetiletý muž hlídce tvrdil, že alkohol nepožil, což vzápětí potvrdila i orientační dechová zkouška, jeho jednání neodpovídalo střízlivosti. Provedená orientační zkouška na přítomnost drog vzápětí vysvětlila proč. Test byl pozitivní na canabis," pokračovala mluvčí.

Marihuana před dvěma týdny

Dalšího řidiče pod vlivem drog zadrželi strážníci v sobotu odpoledne v ulici Československého Exilu. Řidič na sebe upozornil nejistou jízdou a poškozeným vozidlem. "Při kontrole dokladů byl šestadvacetiletý mladý muž nervózní a snažil se celé jednání co nejvíce urychlit. Na dotaz, zda požil alkohol či jiné návykové látky, odpověděl, že nepil, ale že asi před 14 dny kouřil marihuanu. Následně na to svoji výpověď ještě několikrát změnil. Provedený test na přítomnost alkoholu byl negativní, ale test na přítomnost drog potvrdil pozitivní výsledek na canabis," doplnila Seifertová.

Nekoordinovanou jízdou na sebe také upozornil řidič pod vlivem alkoholu. Toho si v ranních hodinách všimli strážníci v Holoubkovské ulici. Ti u jednačtyřicetiletého cizince naměřili přes 1,5 promile alkoholu v dechu.