Dívka se přibližně po hodině konverzace rozloučila s tím, že už jde domů. Načež se chlapík galantně nabídl, že ji doprovodí, aby nešla v noci sama. Ve chvíli, kdy došli před dům, tak ji požádal, jestli si u ní může odskočit na toaletu, s čímž souhlasila. Jenže potom se všechno ošklivě zvrtlo.

Muž hledaný pro pokus o znásilnění. | Video: Policie ČR

Těžko říct, co jej tam posedlo, ale když vyšel z toalety, tak na nic netušící dívku nečekaně brutálně zaútočil. "Za vlasy ji odtáhl do ložnice a tam ji začal bít pěstí do obličeje. Přitom se ji pokusil i znásilnit, což se mu nepodařilo, poškozená se mu vysmekla a z bytu utekla. Z bytu pak utekl i podezřelý," informoval o odporném případu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Napadená dívka skončila v nemocnici se zlomenou čelistí i nosem a musela být ošetřena. "Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů znásilnění ve stádiu pokusu a ublížení na zdraví, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Jestliže muže na záběrech někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal veřejnost o spolupráci Daněk.