„Kriminalisté provedli s dotyčnou úkony vyplývající z trestního řádu,“ uvedl Hulan. „Jakmile byly provedeny úkony předepsané zákonem, odešla dívka s rodiči domů,“ doplnil tiskový mluvčí. O první únos se dívka pokusila v pátek. V jednom z obchodů vzala malou holčičku do náruče a pokusila se jí unést. Zabránit se jí v tom snažila dívčina starší sestra. Její křik přivolal kolemjdoucí, která dítě dívce vytrhla z náručí. Dívka využila zmatku a z místa utekla.

Dívku se podařilo vypátrat v pondělí 

Podobně se odehrál i druhý incident, který se stal v sobotu. Děvčátko cupitalo několik kroků před maminkou, a když se dostalo za roh, chytla ho dívka do náručí a řekla „Promiň, omlouvám se, to bude dobrý“. Když se za roh dostala i matka a spatřila, co se děje, vytrhla dítě dívce z náručí. Dívka opět utekla.

Policie se o obou pokusech o únos dozvěděla se zpožděním. V pondělí vpodvečer se dívku podařilo vypátrat. „S ohledem na to, že by se mělo jednat o osobu nezletilou, nemůžeme být nijak konkrétní. Osobu máme ztotožněnou, nyní budou následovat další kroky v rámci prošetřování. Uvidíme, co z toho vyvstane, zatím není na místě předjímat,“ uvedl v pondělí Hulan.